עורך דין לתביעות ליקויי בנייה

12 בMarch 2014 בשעה 1:07 pm | סוג:

מפרסם: admin | אין תגובות

ליקויים בדירה אינם דבר נעים אף פעם. מה שתורם למורכבות הוא השכיחות שלהם, שעה שכמעט בכל בית ובית בישראל ניתן למצוא ליקויים מסוגים שונים. לא תמיד נבחין בהם, ולפעמים כשהם יתנו את אותותיהם, זה יהיה מאוחר מדי. מה שחשוב לא פחות, הוא שלא פעם כאשר מודעים לאותם ליקויים, מעוניינים לתבוע את קבלן הבניין, או גורם אחר הקשור אליהם. כשזה קורה, חשוב להיעזר בשירותיו של גורם משפטי הבקיא בתחום.

קווים לדמותו של עורך הדין
עורך דין המחזיק בהתמחות בתחום של תביעות ליקויי בניה מלווה את לקוחותיו לכל אורך הדרך. ראשית, הוא יידע בכלל האם יש טעם לתבוע את הקבלן או הגורם האחראי בגין הליקויים. על פי חוק המכר, לכל סוג של ליקוי בניה יש תקופת אחריות שונה, אשר לאחריה כבר אין המדובר באחריותו של הקבלן. עורך דין שמכיר את התקנות האלה, כמו גם תקדימי עבר בתחום זה בישראל, יוכל למנוע תביעות סרק.

עורך הדין, בהמשך לכך, ייצג את לקוחותיו בהליך המשפטי, שאף פעם אינו פשוט. לגבי כל ליקוי, יש לחשוב על טקטיקה, או אפילו על הסכום המדויק אותו מעוניינים לדרוש. נקודה זו חשובה, מכיוון שלליקויים יש לא מעט היבטים משלימים, ביניהם איחור במסירת הדירה, פיצויים עבור הובלת פריטים מהדירה במקרה של שיפוצים, ירידה משמעותית בערך שלה או אפילו עוגמת נפש.

מתי בוחרים בדרך המשפטית?
יחד עם הנאמר מעלה, אין משמעות הדבר שחייבים לפנות לעורך דין הבקיא בתחום של ליקויי בניה בכל אימת שמגלים ליקוי כלשהו בבניה. אסור לשכוח שכל תביעה שכזו מצריכה אי אילו מאמצים והוצאות, והתנהלות שהיא הכול חוץ מפשוטה. תחת זאת, יש שימליצו להמתין פרק זמן מסוים – ברוב המקרים כשנה – לאסוף את כל הליקויים שמתגלים עד אז, ולפנות לקבלן בגינם. כאשר מתעוררת מחלוקת, כפי שקורה לא פעם, הגורם המשפטי עשוי בהחלט להיכנס לתמונה.

היבט חשוב נוסף שצריך להזכיר הוא שעורך דין לליקויי בניה הוא עדיין עורך דין, ולא מהנדס. הוא אינו הכתובת לאיתור הליקויים עצמם, משימה שצריכה להתבצע על ידי מהנדסי בניין או מומחי בדק בית. ועדיין, מומלץ לבדוק עם אילו מומחים עובד עורך הדין, אם בכלל, וכיצד תתבצע ההתנהלות בין כל הגורמים.

תביעות ליקויי בנייה ליחצו כאן

קטגוריה : קניית בית

השאר תגובה

עליך להיות מחובר כדי לצפות בתגובה.

  • סינון נכסים

    עד